tee ise: vanast pesurestist märkmetahvel

Näiliselt tugevast terasest pesurestid kipuvad sageli üllatama ebastabiilse konstruktsiooniga, mis laguneb teinekord suisa laiali. Üks õige taaskasutaja küsib enne äraviskamist ikka endalt, kas sellest midagi ka teha saaks. Saab küll – näiteks populaarse sisekujunduselemendi, mille külge riputada inspireerivaid ütlusi, meelespidamist vajavaid teateid või miks ka mitte köögis rätikuid, panne ja kulpe!


Vaja läheb: vana pesuresti, rauasaagi või ketaslõikurit, liivapaberit, metalliliimi, aerosoolvärvi metallile


Lõika sae või ketaslõikuriga (nõuab vähem vaeva, aga tulemus saab kiirem ja ühtlasem) resti küljest lahti kõik peenikesed pulgad. Tee seda võimalikult kinnituskoha lähedalt. Käi pulgad kergelt liivapaberiga üle, et hiljem värv neile paremini peale nakkuks.


Laota pikemad pulgad alusele ühtlaste vahedega ning kinnita liimiga nende kumbagi otsa üks lühike pulk. Lase kuivada raskuse all, soovitavalt tasasel pinnal, et ühenduskohad jääksid tugevamini kinni. Mõõda paika lühemate pulkade asukohad, mis jäävad pikkadega risti, nii et võrestik tuleks ühtlase ruudustikuga. Kanna nende kinnitamiseks liimi igale kokkupuutekohale ning jäta taas raskuse alla kuivama. Värvi rest mõlemalt poolt soovitud karva ja lase kuivada.


Märkmetahvli meisterdamise õpetus ilmus 2016. aasta novembri Nipiraamatus. 

Kommentaarid